بهترین روش برای درمان ناباروری

بهترین روش برای درمان ناباروری

انتخاب روش درمان ناباروری را به متخصص زنان و زایمان بسپارید، زیرا برای درمان روشهای مختلف و متعددی وجود دارد که پزشک با در نظر گرفتن علل ناباروری در زنان، بهترین روش برای درمان ناباروری را تجویز می کند.

ما تعدادی از این روشها را به شما معرفی می کنیم تا اندکی اطلاعات درباره آنها به دست بیاورید.

بهترین روش برای درمان ناباروری

تحریک تخمک گذاری

کاندیدای انجام این روش زنانی هستند که مشکل آنها اختلال تخمک گذاری است و جهت به دست آوردن تعداد مورد نیاز تخمک نیاز به درمان با روش هایی مثل IVF، IUI و ICSI دارند. در این روش درمانی با کمک دارو درمانی و هورمون به رفع این ایراد می پردازند.

میکرواینجکشن

شاید شما هم نام این روش تأثیرگذار در درمان ناباروری را شنیده باشید. طریقه انجام به این صورت است که ابتدا تخمدانها به وسیله ی داروهای محرک تخمک گذاری تحریک می شوند و بعد از طی مراحل آماده سازی تخمک ها، یک اسپرم را در شرایط آزمایشگاهی ویژه به داخل رحم تزریق می کنند و پس از حدود 48 شبانه روز جنین های تقسیم شده و مناسب را به داخل رحم زن منتقل می کنند.

لقاح خارج از رحم

نام دیگر لقاح خارج از رحم IVF است. این روش نیز برای درمان ناباروری به کار می رود. روند این درمان در محیط آزمایشگاه طی می شود. در وضعیتی که لوله های رحمی صدمه دیده باشند یا در عملکرد آنها اختلالی دیده شود از این شیوه بهره می برند. این شیوه را علاوه بر زنان، در مواردی که ناباروری با علت مردانه باشد، نیز تجویز می کنند.

IUI

در این شیوه درمانی اسپرم های فعال را جدا و آماده می کنند و به صورت مصنوعی همزمان با تحریک تخمک گذاری وارد رحم می کنند. تحریک تخمک گذاری با سونوگرافی های مکرر یا با سنجش هورمونهای جنسی که در ادرار وجود دارند مشخص می شود. در این شیوه درصد باروری بسیار بالاست.

روشهای جایگزین برای درمان ناباروری

برخی اوقات زوجین روش های درمانی متعددی را امتحان می کنند و متأسفانه به نتیجه نمی رسند و از روشهای جایگزین برای درمان ناباروری شامل: تخمک اهدایی، رحم جایگزین و جنین اهدایی استفاده می کنند. این روشها مراحلی دارند که باید به ترتیب طی شوند. در آغاز مرکز درمانی شرایطی را برای اهدا کنندگان و دریافت کنندگان تعیین می کند که اگر با توافق مواجه شوند به مرحله ی مشاوره ی نهایی می رسند و در این مرحله لازم است با متخصصان زیر مشورت کنند:

  • غدد
  • داخلی
  • زنان زایمان
  • جنین شناسی
  • آندرولوژی
  • ژنتیک
  • عفونی
  • روانپزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =