تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یا همان پرینورافی روشی نوین و کاربردی در عرصه ی جراحی های زیبایی زنان و جوانسازی واژن به شمار می آید. از این روش به منظور رفع گشادی دهانه ی واژن و یا افتادگی رحم استفاده می شود.

عضلات و بافت های دهانه واژن با استفاده از این روش، ترمیم و کوچک تر می شوند.

از علل شایعی که باعث گشاد شدن دهانه واژن و یا پارگی پرینه می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زایمان های متعدد طبیعی
 • به دنیا آوردن نوازد درشت جثه
 • بهبود نیافتن برش های بین واژن و مقعد در زمان زایمان طبیعی
 • افزایش سن
 • اختلالات هورمونی
 • اضافه وزن
 • انجام فعالیت های سنگین

عمل تنگ کردن واژن سبب افزایش لذت جنسی در فرد می شود و هیچ گونه عارضه ای برای فرد نخواهد داشت . البته فراموش نکنید که بهتر است جراحی توسط جراح زیبایی زنان خوب انجام شود تا از بروز عوارض احتمالی پیشگیری نمایید.

مشاوره قبل از عمل تنگ کردن واژن

مشاوره قبل از هرگونه اقدام جراحی (درمانی یا زیبایی) باعث افزایش آگاهی بیمار و ایجاد تصویر سازی مناسب از روند جراحی و نتایج حاصل از آن می شود. همچنین فرد در طی جلسات مشاوره می تواند تمام انتظارات خود را با پزشک خود درمیان بگذارد و اطلاعات لازم جهت:

 • روش کاربردی به منظور تنگ کردن واژن
 • هزینه تنگ کردن واژن
 • مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن و… را از جراح زیبایی زنان دریافت نماید.

روش های تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن از طریق مختلفی صورت می پذیرد. عواملی مانند: شدت گشادی دهانه واژن، شرایط جسمانی بیمار و… در انتخاب بهترین روش ته منظور تنگ کردن واژن از سوی جراح زیبایی زنان، اثر می گذارند.

انواع روش های رایج به منظور تنگ کردن واژن عبارتند از:

 • تنگ کردن واژن با لیزر
 • تنگ کردن واژن با جراحی
 • تنگ کردن واژن با نخ
روش های تنگ کردن واژن

روش های تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن با توجه به روش درمان متفاوت خواهد بود. مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن به صورت معمول عبارت است از :

 • از انجام فعالیت های سنگین به مدت ۴ – ۶ هفته پس از عمل جراحی پرهیز کنید.
 • استراحت کردن پس از جراحی به مدت یک هفته ضروری است .
 • برقراری رابطه جنسی پس از عمل، بسته به نوع عمل متفاوت است. اما بهتر است؛ حداقل به مدت یک ماه از داشتن رابطه جنسی دوری کنید.

تمامی نکات مراقبتی از سوی پزشک متخصص، در طی جلسات مشاوره به اطلاع بیمار رسانده می شود.

نتایج عمل تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن علاوه بر درمان بیماری های زنان و اختلالات ناشی از آن، می تواند باعث بهبود روابط جنسی و ارتقاء کیفیت آن، نیز گردد.

تکنیک اجرایی توسط جراح زنان تاثیر مستقیم در نتایج حاصل از عمل تنگ کردن واژن دارد و اگر از راه اصولی صورت گیرد می تواند از ایجاد عوارض نامطلوب جلوگیری کند. به همین دلیل است که توصیه می شود برای انجام جراحی های زیبایی به دنبال بهترین جراح زیبایی زنان در تهران باشید تا بتوانید جراحی بدون عارضه ای را تجربه کنید و از نتایج مطلوب حاصل از آن، نهایت لذت را ببرید.

 • لازم به ذکر است توجه و رعایت مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن توسط بیمار، یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در نتایج حاصل از جراحی و افزایش کیفیت آن دارد.

عوارض تنگ کردن واژن

در هر نوع جراحی زیبایی، احتمال بروز عوارض نامطلوب وجود خواهد داشت! به طور مثال؛ احتمال خونریزی و یا عفونت بعد از عمل جراحی  وجود دارد. اما جای نگرانی نیست، عوارض مذکور با استفاده از روش های درمانی مناسب کنترل و برطرف می گردند.

در برخی موارد ممکن است عوارض ایجاد شده بنا به درخواست و انتظار بیمار از روند جراحی باشد!!! شاید درک این موضوع کمی برای شما سخت باشد، اما در واقع ایجاد برخی از عوارض نامطلوب به دلیل انتظارات نامعقول از جراحی می باشد.

به طور مثال: ممکن است شخصی تمایل به تنگ کردن بیش از اندازه ی دهانه ی واژن خود داشته باشد و جراح خود را مجاب به انجام چنین خواسته ای نماید. در این حالت ممکن است آسیب های متعددی برای ناحیه ی تناسلی او ایجاد شود.

به خاطر داشته باشید جراح زیبایی زنان بهترین مشاور شما در زمینه ی جراحی های زیبایی یا درمانی می باشد، بدیهی است یکی از وظایف مهم جراح زیبایی زنان این است تا با استناد بر دانش پزشکی و علم زیبایی شناسی خود، بهترین راهکار را به بیمار خود ارائه دهد و او را از عوارض ناشی از تقاضاهای غیرمعقول مطلع سازد.

پرینورافی یا تنگ کردن واژن

پرینورافی یا تنگ کردن واژن

هزینه عمل تنگ کردن واژن

هزینه جراحی تنگ کردن واژن به عوامل مختلفی بستگی دارد و هزینه با توجه به روش جراحی مورد استفاده، متفاوت خواهد بود . بهتر است برای دریافت اطلاعات دقیق در زمینه هزینه جراحی و دریافت مشاوره اولیه با جراح زیبایی زنان با شماره های ۲۲۰۳۹۹۵۲-۲۲۰۵۶۸۰۹ تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

عمل تنگ کردن واژن با روش های مختلفی صورت می گیرد، که انتخاب روش جراحی با توجه به شرایط فرد متفاوت می باشد و طبق تجویز جراح زیبایی زنان، بعد از انجام معاینات لازم تعیین می گردد.

با تشکر از حسن توجه شما عزیزان، مدیریت سایت: دکتر سونیا کاظم زاده جراح زیبایی زنان

راه های ارتباطی با ما:

شماره های تماس: ۲۲۰۳۹۹۵۲ – ۲۲۰۵۶۸۰۹

آدرس اینستاگرام دکتر سونیا کاظم زاده

بهترین جراح زیبایی زنان در تهران

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =