جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن همانند جراحی های زیبایی صورت بسیار حائز اهمیت است همان طور که قبل از اقدام به جراحی زیبای صورت با چندین پزشک مشورت می کنید بهتر است برای جراحی زیبایی زنان هم با چندین پزشک مشورت نمایید، تا با دید باز اقدام کنید و به هر پزشکی خودتان را نسپارید و به پزشکی مراجعه نمایید تا با خیالی آسوده جراحی را انجام دهید. این نکته را فراموش نکنید که هر جراحی با نتیجه ای صد در صد همراه نخواهد بود و احتمال بروز عوارضی وجود خواهد داشت، اما به منظور پیشگیری از بروز عوارض ناشی از جراحی حتما در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.

جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان

آناتومی واژن

واژن قسمت داخلی سیستم تناسلی است در حالی که ممکن است برخی از افراد واژن را قسمت بیرونی ناحیه تناسلی هم خطاب کنند. در صورتی که از لحاظ علمی و پزشکی قسمت داخلی ناحیه تناسلی بانوان ناحیه واژینال است، که شامل لوله داخلی بدن بوده و این لوله قسمت بیرونی را به رحم متصل می کند و آن را لوله واژن می نامند.

در لوله واژن رابطه جنسی انجام شده و سر جنین از این لوله خارج می گردد که به آن واژن گفته می شود.

قسمت بیرون ناحیه تناسلی در ظاهر قابل مشاهده بوده و خود شامل چند بخش می باشد؛ ورودی واژن، قسمت لابیاها که به دو بخش لابیا ماژور و مینور تقسیم می گردد و بخش دیگر ناحیه تناسلی بیرونی شامل کلیتوریس می باشد. لذا ناحیه تناسلی زنان شامل چهار بخش؛ ناحیه داخلی واژن، ناحیه بیرونی لابیاها، کلیتوریس و ورودی واژن است.

علل گشاد شدن واژن

هر کدام از این نواحی می تواند از لحاظ زیبایی و سلامتی به درمان نیاز داشته باشند. ناحیه واژینال ناحیه ای است که رابطه جنسی در آن برقرار می شود و بیشترین منطقه ای است که بر روی روابط جنسی تاثیر می گذارد و به دلیل انتقال حس جنسی، برای مردان و زنان بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی از مشکلات زنان گشاد شدن ناحیه واژن می باشد که در این مورد شریک جنسی فرد ممکن است نظر دهد که واژن شل و یا گشاد شده است.

ژنتیک

یکی از عوامل موثر در گشاد شدن واژن ژنتیک می باشد، بدین معنا که لوله واژینال به صورت کاملا ژنتیک و  مادرزادی کمی بزرگ تر است. به طور معمول بزرگ بودن لوله واژینال در برخی نژادها بیشتر اتفاق می افتد. بعضی از نژادها واژنی گشاد تر و بعضی دیگر واژنی تیره خواهند داشت.

زایمان طبیعی

مهمترین علل گشاد شدن ناحیه واژن داشتن سابقه زایمان طبیعی است، اما لازم است بدانید که برخی از افراد با داشتن سابقه زایمان سزارین باز هم با مشکل گشادی واژن مواجه هستند که این خود می تواند دلایلی همچون ژنتیک داشته باشد.

تغییرات هورمونی

یکی دیگر از عوامل موثر در گشادی واژن، تغییرات هورمونی همچون زایمان به ویژه زایمان طبیعی است.

افزایش سن

افزایش سن یکی از عواملی است که می تواند تغییراتی در بافت واژن ایجاد کند و موجب شود تا آن سفتی و آن حالت اولیه به مرور زمان از دست برود.

روابط جنسی

جالب است بدانید در صورتی که رابطه جنسی زیاد باشد این عامل باعث می شود تا واژن از حالت اولیه خارج شود و مقداری گشاد تر شود.

دکتر الهه ثناگو جراح و متخصص زنان و زايمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان در تهران می توانید با شماره ۲۶۳۱۸۹۲۶ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر الهه ثناگو مراجعه نمایید.

جراحی زیبایی زنان چیست؟

جراحی زیبایی زنان شامل جراحی قسمت بیرونی و جراحی داخل واژن است. جراحی زیبایی واژن قسمت بیرونی به سه نوع جراحی تقسیم بندی بندی می شود که این نوع جراحی ها شامل لابیاپلاستی، تزریق چربی به لابیاها و جراحی کلیتوریس می باشد. جالب است بدانید که شایعترین نوع جراح زیبایی زنان لابیاپلاستی است.

جراحی زیبایی داخلی واژن جهت کلاژن سازی بافت و تنگ کردن واژن انجام می شود و می تواند موجب شود تا سایز واژن به حالت نرمال بازگردد.

انواع جراحی زیبایی واژن

زیبایی واژن به روش های مختلفی انجام می شود که نوع انتخاب روش جراحی زیبایی واژن بسته به شرایط بیمار و صلاحدید پزشک متفاوت می باشد، برای شناخت بهتر روش های زیبایی واژن با ما همراه باشید.

زیبایی واژن با لیزر

لیزر زیبایی زنان یکی از بهترین گزینه های درمان برای تحریک کلاژن سازی بافت های زیرین و بافت های همبند است که باعث می شود تا استحکام بافت افزایش یابد، اما لیزر زیبایی زنان برای تنگ کردن واژن موثر نخواهد بود.

لیزر زیبایی زنان باعث می شود تا سلول های جدید به وجود آید که این امر موجی می شود تا حس بهتر و خونرسانی ناحیه واژن بهتر شود.

زیبایی واژن با آر اف

یکی از روش های زیبایی آر اف است که می تواند کمک کننده باشد. نوع روش زیبایی با توجه به وضعیت فرد مشخص می گردد.

تنگ کردن واژن با قرص ماریانا

امروزه استفاده از قرصی بنام ماریانا شیوع بسیاری پیدا کرده است، اما طبق تحقیقات انجام شده افرادی که این نوع قرص ها را مصرف کرده اند، پس از مدتی قادر به برقراری رابطه جنسی نبوده اند. زیرا این قرص تغییرات شیمیایی بر روی ناحیه واژن ایجاد می کند که درمان آن بسیار سخت است و بهتر است قبل از آنکه هر روش را انجام دهید ابتدا در مورد آن تحقیق و بررسی نمایید.

تنگ کردن واژن با جراحی و لیزر

در صورتی که ناحیه ورودی واژن بسیار گشاد و باز شده است، بهترین گزینه درمان جراحی می باشد. به طور معمول در جراحی بافت اضافه برداشته شده و مجدد ترمیم می گردد ولی اگر ناحیه ورودی واژن زیاد گشاد نشده و میزان گشادی تنها در حد یک تغییر هورمون بارداری باشد، بهترین گزینه درمانی لیزر است، زیرا این میزان گشادی موجب می شود تا حس این ناحیه کم شود که با انجام لیزر درمانی حس تنگی را برای مردان و زنان ایجاد نمود.

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن

به طور معمول عمل تنگ کردن واژن یک جراحی زیبایی است که طول مدت زمان انجام جراحی دو ساعت خواهد بود و جراحی به دو صورت بیهوشی و بی حسی موضعی قابل انجام خواهد بود. طول مدت بستری در بیمارستان یک شب خواهد بود و پس از آن بیمار می تواند ترخیص شود و بایستی بیمار حدود ۴۰ روز از انجام فعالیت های سنگین و از برقراری رابطه جنسی اجتناب ورزد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =